1 Ocak 2017 Pazar

Sinemalarda Bu Ay / Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı

Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı Kısaca Şöyle : 'Evcil hayvanlarınız siz evde yokken neler yapıyorlar' sorusuna cevap olarak çekilen animasyon da Max Manhattan,daki apartman dairesinde sahipleriyle birlikte mutlu bir hayat süren sevimli bir köpektir. Fakat mutluluğu çok uzun sürmez çünkü sahibi olan katıe günün birinde evde duke isimli pasaklı bir köpek getirir. Max artık bu evi duke'le paylaşmak zorundadır. Mayısın Yorum Salı : Evcil Hayvanların Gizli Yaşamını 3 kere izledim. İzlerken bol bol güldüm. Bol bol kahkaha attım. Arada azcık hüzünlendim. Evcil hayvanların bir bakıma sahipleri olmadan evde yaşamlarını konu olarak ele alıyor. Max sahibi Katie ile çok mutludur. 


Yalnız Katie ikinci misafir duke getirince, Allahh film orada kopuyor. Max,miz kendini dışlanmış, sevgisi bölünmüş, hatta kıskançlık hissediyor. Max Duke rekabetleri inanılmazdı. Didişmeleri,ve mücadeleleri bir o kadar,da güzeldi. Duke ,de bazı sorunsal, neden,niçinlerini filmde görmekteyiz.

Şiddet figürleri azdı. Farklı farklı türlerin bir arada olması,arkadaşlık bağları film boyunca güzel aktarılmıştı. Her zaman ki gibi yine büyüklerin dünyasından harmanlaşmış olduğunu tanıklık ediyoruz. Tabi bazıları bu durumu sevmese,de ben azda olsa mesaj verilmeli diye düşünüyorum. Yani çocuk,büyük,genç hangi nesil giderse gitsin. Sinema veya evde, tamamen çocuklara yönelik olmamalı her yaşa azda olsa hitap etmeli. Kendi nezlimce, kendi fikirlerim. Nacizhane.... 


Görsellik renkler gayet iyiydi. Beklentiyi karşılayacağını düşünüyorum. Beklentimin üstündeydi. Totel İzlenme notu gayet başarılı. 8.0 

Seslendirme kısmında ise . Alper Kul,Suzan Acun,Aysun Topar, Harun Can,Çağlar Çorumlu , bir bakıma güldür güldür ekibi. 
Her animasyonda olduğu gibi kendime en yakın hissettiğim. En çok sevdiğim. Yoğuşmalı, mıncırmalı, çıktığı anda evet bu sokak serserisi ruhu aynı ben. Deyip hoppala ekrana yapış asım geldi. Ta taa filmin en muzur neşriyat haşere si Snowball nasıl bal, nasıl tatlı, Lokum içi, Snowball Dışlanmış evcil hayvanların kurucusudur.Çete başı :)) Bir arkadaşlarını
kurtarma sahnesi var. Gözlerimden galp galp çıktı. Yüzümde sırıtık gülüş oy oy oy......

Sokakların çocuğu sevimli bir tavşan gibi durduğuna bakmayın. Fenaaa... 

Evcil hayvanlar gizli yaşam sizlere (1 s 27 dk) öyle bir tatlı izlettiriyor ki, İnsan tekrar izlemek istiyor. Bende ki hissiyatı bu. Animasyon deyip geçmeyin. İzleyin.Çocuklarınıza izlettirin. 


Mayısın Son notu: Mümkün olsa bir gece önce uyurken, ertesi sabah aynı güne uyanırken telaş içresinde çok sevdiklerimi 
Aramamak istiyorum. Nasılsın? İyi misin? Bir şeyin yok dimi ?? Diye cümleler kurmak istemiyorum. Televizyon,haber,diğer tüm sosyal alıcılardan bir süre kötü haber 
gelmesin diye umut ediyorum. Umut etmeyi bırakmıyorum. İçimdeki 
Ama !!!! Ama !!!! larla uğraşmak o kadar zor ki... İç sesim... Ruh halim sığınacak limanları 
bu animasyonları izleyerek çocuksulaştırmak azda olsa susturmak niyetim....

İçimde tuttuklarım  üst kısım hissettiklerimle alakadar bir yazıdır.

İlk defa yazmak istedim. Küçük,te olsa. Bir daha bu tarz yazar mıyım ?? Sanmıyorum Genel manada ben bu tarz paylaşımlarımı platform uma taşımıyorum. Prensiplerim ve ilkelerimle alakalıdır.
Ricam Lütfen siyasi söylemlere çekmeyin.
Ve yazmayınız. Siyasi hiç bir söylem ,içerik hiç bir konuşma bünyem ve kendim cebelleşmeye tartışmaya müsait değildir. Hiç bir siyasi içerik yayınlanamayacaktır...   26 yorum:

 1. Sondaki içinden gelene sadece küçük bir cevap vermek istiyorum. Takma diyemeyeceğim, bende çoğu zaman böyle korkular yaşıyorum ama şuan görmezden gelmeye çalışarak yola devam etmeye çalışıyorum. Görmezden gelemeye, üzerinde durmamaya ve düşünmemeye çalışıyorum.
  Bu arada bu animasyonu izledim tabiisi de :) O snowball benim olsada mıncırsam diye düşünmedim de değil :D Çok tatlı değil mi ama ya :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle canım benim yoğuşmalı Mıncırmalı piskom :)))) Bayıldım şopara :)) Teşekkür ederim yorum için .....İpek,cim

   Sil
 2. Bunu bir yaşını henüz doldurmuş yeğenime izletmeliyim. Çocuk kendi cinsinden olan teyzesiyle(bendeniz) bile yaşamayı reddediyor yahu! Geçen ders çalışmak için ablama gitmiştim, sonunda ayrılırken ben ayakkabımı giyiyorum, o kapıyı kapatıp beni yollamaya çalışıyor :D kıskanç bebe..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahahahahahha izle izle Tavşan için bile izlenir :)))) Yorum için teşekkür ederim fasulyem :)))

   Sil
 3. Mayıs öyle güzel anlatmışsın ki 😍 filme gideceğim bende çocuk ruhumla... Kalemine sağlık tatlım 🤗

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim evde izlemelisin Cancağızım :) ....

   Sil
 4. evcil hayvanın var mı Mayııss

  YanıtlaSil
 5. Aaa sen bu animasyonu yazmışsın , yorumundan sonra baktım , tefafuk oldu ya biz de az önce gardaşgillerimle izledik , gerçi küçük olan babamla sinemaya gidip bu animasyonu daha önce izlemiş ( bacak kadar çocuk bile benden fazla sinemaya gidiyor , ben de babama atar yaptım hehe ) :D Tavşan ile aşk yaşıyorum ya , öyle bir şapsik sevimli birşey olamaz ya , küçük kardeşim diyor o kötü biri sevme onu , diğer kardeşimde küçük kardeşime bak aynı senin gibi şirin ama şeytani diyor :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahahahahahahahahaha Sizin bu aile durumlarınızı seviyorum ben yaa :)))) Çok eğlenceli siniz...Sizin eve sızıntı olucam bir zaman sonra...

   Sil
 6. Son zamanlarda yapılan animasyonlar filmlerden daha kaliteli oluyor sanki. Bu biraz gelişen teknolojiyle de alakalı sanırım ama olsun.

  Sen tekrar tekrar izlediğine göre benimde izlemem lazım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bak çok seveceksin izle çok güzel Yok aslında animasyon sevmek ayrı bir olgu bence....

   Sil
 7. Merhabaaa ... sevgişi Elif İpeğin blogunda gordum sizi hemen geldimm 😊😊 takipteyım 🙈

  YanıtlaSil
 8. Animasyon film ler büyüklerin ilgisini de fazlası ile çekiyor seyrettiklerim de olmuştur sevgili mayıs 2017 nin sana istediklerini vermesi dileği ile.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim :) yorumunuz için sizinde tüm istekleriniz gerçekleşsin....

   Sil
 9. Biz de bildiğin gibi önümüzdeki aylarda evcil hayvan hazırlığındayız.İzlemenin de tam zamanı demek ki ;)
  Yaşadığımız sıkıntılardaki "Ama" ların bi an önce pozitif "ama" lara devretmesi umuduyla sevgiler canimm.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yandınız o tatlı şey nasıldır kimdir :))) bakalım ne olucak.....

   Sil
 10. Hollywood bize böyle animasyonlarla gelsin, 7 si de 70 i de izleyebilsin...
  Filmde ne kadar değişik hayvan var değil mi? Yılan, bukelemun, avcı kuş... Hepsini de doğal ortamlarından alıp evde beslemeye kalkmışız. Sonra bakamamışız tabi. Film hayvan sahibi olma konusunda daha sorumlu davranmamızı sağlar umarım.
  Filmi izlerken keyif aldım. Hele iki köpeğin kedilerin arasında kaldığı o sokak sahnesi vardı ya, çook hoşuma gitti :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahahahhahahha köpeklerin kedi sahnesi efsane idi ama Ben yine tercihimi Tavşandan yana kullanıyorum :)) O çok yoğuşmalı :) Teşekkür ederim. Zaten kapıda bekleme zamanları onun yanı sıra metal diyenden evinde parti yapanına kadar hepsi alemdi :)

   Sil
 11. Animasyon dedinmiydi ben de akan sular duruyor :). Çocuklar istemiyor ama ben anneyim sonuçta ben ne dersem o :) Daha geçen pazar iki tane üst üste anne zoruyla animasyon izlendi. Demek bu hafta da bunu izleyeceğiz :). Azıcık da biz mıncıralım bakalım o sevimli tüylü yanakları hahaha :). Son sözlerine gelince film anlatımından daha çok etkiledi beni :( seni o kadar iyi anlıyorum ki. Aynı duyguları yaşıyor olmaktan sanırım. İnşallah her şey daha güzel olsun, daha güzel olacak diyelim inşallah. Kocaman sevgilerimi bıraktım buraya almayı sakın unutma ❤❤❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)) Aldım tüm sevgilerini Ortalara çık iki ortanca seni bekliyor bunu unutma :)) Anne ne derse doğrudur ötesi yok :) Gariplere yazık oldu ama izlesinler bir şey olmaz çok sevicekler :)

   Sil

Lütfen saygı çerçevesi içerisinde yorumları yapalım.Sosyal hesaplarınızı ve linklerini paylaşmayınız.Hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum. :)

Related Posts with Thumbnails
Tasarım : Merve Canbaz