26 Mart 2015 Perşembe

Tasarım Renkler /Matruşka &Filler &Renkler

Matruşka &Filler &Renkler

Matruşka, (Rusça: Матрёшка, telaffuz: [matriyoşka]) Rus yapımı bir oyuncak bebek türüdür. Ahşap el yapımı olan bebekler ortasından açıldığında başka bir bebek çıkar, onu açtığınızda yine başka bir bebek çıkar. Tek anne figürünün içerisinde iç içe yerleştirilmiş beş veya yedi bebekten oluşur.

Matruşka bebeklerin 1890 yılında Moskova yakınlarında bulunan Abrentsevo Malikanesi'ne ait Çocuk Eğitim Atelyesinde doğduğu iddia edilmektedir. Birçok meşhur ve yetenekli Rus sanatçı, yerel oymacılar ile birlikte Abrentsevo Malikanesi'nin sahibi Mamontov’un atölyesinde çalışmaya başlarlar. İsmini çok beğenilen bir bayan olan Matrioska'dan aldığı söylenir.Şimdi efendim konu matruşka, dan açılmışken.Farklı olan her şeyi severim Bunu bilen goncam (Sevgili) bana uzak diyarlardan matruşka bacılarımı kapmış getirmiş. Evimiz çok büyük değil beni aldı bir düşünceler yaslar :)) ağıtlar nereye koymalıyım. Hangi yerde hoş olur diye diye gel zaman git zaman salı günü kapıdan çıkarken gözüme ilişen aynanın önündeki boşluğa minik ampul ışığı yanar (kafada) ve güle oynaya artık nereye koyacağımı bilerek o keyfiyle evden çıktım akşama eve gelince ilk işim onları oraya koymak oldu.
Benim düşünceme göre renklerin uyumu tabi olmalı ama zıtlıklarda olmalı Kahve üzerine kırmızı,mor,sarı,yeşil gayet güzel durmakta evinizin hangi köşesini değiştirmek isterseniz bilin ki zıtlıklar her zaman uyumlu olmakta yeter ki içinizdeki cesareti asla kaybetmeyin.Yeni maceralarda görüşmek dileğiyle.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen saygı çerçevesi içerisinde yorumları yapalım.Sosyal hesaplarınızı ve linklerini paylaşmayınız.Hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum. :)

Related Posts with Thumbnails
Tasarım : Merve Canbaz